Δημιουργήθηκε πρόσφατα στον τόπο μας, με πρωτεργάτες τα παιδιά του γυμνασίου μας και τον κ.φ.α. κ. Βασίλη Παπακυρίτση, τμήμα Πετοσφαίρισης (Βόλεϊ) κοριτσιών.
Η αγάπη των παιδιών για το άθλημα και τελικά η επιθυμία τους για περισσότερη ενασχόληση με το βόλεϊ πέρα από το στενό σχολικό ωράριο, οδήγησε στη δημιουργία της Ακαδημίας που στεγάστηκε στον φιλόξενο χώρο του Κλειστού Γυμναστηρίου Αρμενίου.
Η διεύθυνση του σχολείου ενθαρρύνει κάθε προσπάθεια προς τη σωστή κατεύθυνση και χαίρεται ιδιαίτερα όταν τέτοιες προσπάθειες ξεκινούν από την αυλή του σχολείου μας.
Θέλουμε τα παιδιά μας να πορεύονται σε αθλητικά μονοπάτια, γιατί εκεί θα μάθουν να αγωνίζονται όπως θα αγωνίζονται αργότερα στο στίβο της ζωής.
Καλή επιτυχία σε όλους σας!!!