Στο πνεύμα των ημερών κύλισαν οι τελευταίες μέρες στο σχολείο. Με διάφορες εκδηλώσεις είχαμε την ευκαιρία να μπούμε για τα καλά στο Χριστουγεννιάτικο κλίμα. Έτσι

• Πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός στον Ιερό Ναό της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος.

• Ακολούθως στο αμφιθέατρο του σχολείου έγινε προβολή μιας Χριστουγεννιάτικης ταινίας με ιδιαίτερο διδακτικό ενδιαφέρον.

• Επίσης το σχολείο υποδέχθηκε, αντιπροσωπεία από το ίδρυμα “Άσπρες Πεταλούδες” και τους  παραδώθηκε ποσότητα από γάλα μακράς διαρκείας, όπως οι ίδιοι ζήτησαν. Τα γάλατα συγκέντρωσαν τα παιδιά του σχολείου. Η σύντομη συνάντηση που πραγματοποιήθηκε ήταν ιδιαίτερα συγκινητική και αποτέλεσε ένα μάθημα για όλους μας.

• Ακόμη με πρωτοβουλία της Διεύθυνσης συγκεντρώθηκαν τρόφιμα από κατοίκους του Ριζομύλου & του Στεφανοβικείου τα οποία και θα διατεθούν σε ανήμπορους συχωριανούς μας που τα έχουν μεγάλη ανάγκη.

• Τέλος δεν έλειψε και η διασκέδαση αφού την Παρασκευή το μεσημέρι μαθητές & καθηγητές ήταν όλοι καλεσμένοι του Συλλόγου Γονέων Γυμνασίου στο “cafe Secret” όπου και πραγματοποιήθηκε ένα mini party !

Μαθητές και Διδακτικό Προσωπικό έδωσαν ραντεβού στο σχολείο τον καινούριο χρόνο.

Έως τότε ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ σε όλους.